Salı, 16 Ağustos 2022 Hicri : 18 Muharrem 1444

1207 Antalya Fetih Kupası 4. Geleneksel Okçuluk Yarışması

img

1207 Antalya Fetih Kupası 4. Geleneksel Okçuluk Yarışması

Bugün ,"Ya Hakk ! Duasıyla oklarını atmış, kılıçlarını Allahu Ekber nidalarıyla kullanmış ,yiğit atalarımızın, zamanın İslam aşkına teslim olduğu kadim şehir Antalya'mızın fethinin 814.yılında minik kemankeşlerimiz  hem atalarını dua ile andılar hem ok atarak yarıştılar." 

Üstün performansları sebebi ile tüm kemankeşlerimizi  huzurlarınızda yürekten kutluyorum

"Geçmişi olmayanın geleceği yoktur " sözüyle milletçe ,özümüzü ve gücümüzü,  bizlere ,her alanda, tekrar hatırlatan, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye ne kadar teşekkür etsek azdır diye düşünüyorum. Bizler de  bu vizyondan taviz vermeden hep birlikte ,özümüzü kuşanıp geleceğe yürüyoruz..

2017 yılında Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sayın Bilal Erdoğan Beyefendinin  teşrif ettiği, Akdeniz Bölgesi Ata Sporları Federasyonu Genel Kurulundaki bir sözünü sizlerle paylaşmak isterim.

 "Biz , sporun, rakibini ezmek için değil, rakibinle yarışmak suretiyle kendini geliştirmek için yapıyoruz, sadece fiziksel değil, ruhsal olarak ta gelişme hedeflendiği bir aktivite olarak,  daha iyi bir kul olmak, daha iyi bir insan olmak içindir"  bu kıymetli sözler , federasyonumuzun ana felsefesini oluşturmuştur.  Milletimizin değerlerini ve kültürünü derinden analiz ederek yapmış olduğu hizmetlerde, Kendilerinin liderliğinde yol almaktan gurur ve onur duyuyoruz.

Bu yarışmanın Antalya'da 4. kez yapılmasını destekleyen başta  İçişleri Bakanlığımıza  , Antalya Valiliğimize ve Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Organizasyon da emeği geçen tüm kardeşlerimize ve Antalya Okçular Tekkemizin  minik kemankeşlerine  ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

"Asıl Fethin ; kendinden sonra  insanların Gönlünü Hakka açmak" Olduğunu unutmadan hep birlikte  nice gönüller fethetmek  duasıyla

 

Sümeyye Gamze Uçar

Antalya Okçular Tekkesi ve Akdeniz Bölgesi Ata Sporları Federasyonu

Y.K. Başkanı

2.4.2021