Salı, 16 Ağustos 2022 Hicri : 18 Muharrem 1444

15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Geleneksel Okçuluk Kadınlar Yarışması Basın Bülteni

img

15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Geleneksel Okçuluk Kadınlar Yarışması Basın Bülteni

"15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA GELENEKSEL OKÇULUK KADINLAR YARIŞMASI" gerçekleştirildi.

T.C. İçişleri Bakanlığının desteklemiş olduğu "ANTALYANIN HANIMLARI ATA SPORLARINA SAHİP CIKIYOR" Projesi kapsamında gerçekleşen yarışmaya 15 kadın okçu katıldı. Antalya Okçular Tekkesi tesisleri alanında yapılan yarışmada  20 metre mesafeden atışlar tamamlandıktan sonra, 15 temmuz milli birlik ve demokrasi günü sebebi ile 15 temmuz şehitlerimiz adına dualı atış talimi gerçekleştirildi.

Akdeniz Bölgesi Ata Sporları Federasyonu ve Akdeniz İslami İlimler Derneği işbirliği ile yapılan yarışma sonrası ödül merasimine geçildi. Yarışmacılara katılım madalyası ve belgesi takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan Akdeniz Bölgesi Ata Sporları Federasyonu Sümeyye Gamze Uçar :"

Bugün her yarışmamızda olduğu gibi mana yüklü bir gün yaşadık. diğer yarışmalarımızdan farklı olarak ise bugünkü yarışmamızın katılımcılarının tamamen KADIN olmasıdır. 15 temmuz şehitlerimizi andığımız bu yarışmada kaybeden yoktu. yarışma sonrası ise şehitlerimiz adına Allah rızası için dua ile ok atıldı.

Çok kısa bir süre içinde bu yarışmaya hazırlanan kadın kemankeşlerimizin en büyük motivasyonunun 15 TEMMUZ RUHUNU tekrar yaşamak olduğunun altını çizmek istiyorum.

Programımıza destek olan İçişleri Bakanlığımıza ve Antalya Valiliğimize bir kez daha huzurlarınızdan teşekkür ederim.

 

Bilindiği üzere milli fetih sloganımız " biz insanları kula kul olmaktan kurtarıp Allaha kul etmek için geldik " sözüdür.

Ümmetin lideri ve ülkemizin medarı iftiharı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ın milletimizi özüne döndüren  ve rükudan başka kimsenin önünde eğilmeyin düsturu elhamdülillah hepimizin ruhunu dipdiri tutmaktadır. Kadın kemankeşlerimizin bugünkü azim ve heyecanları bu ruhun bir yansımasıdır.

 

Antalya Okçular Tekkesi Derneğimiz Ve Akdeniz Bölgesi Ata Sporları Federasyonumuz olarak tüm faaliyetlerimizi bu diriliş ruhu ile şekillendirmekteyiz. Menderes Türel tarafından 15 temmuz  Şehitlerimizden Kurra Hafız İbrahim Yılmaz adına yaptırılan  Türk Okçuluğu Talimgahı 4 yıldır binlerce kemankeşimizin eğitimine evsahipliği yapmıştır .

Geleneksel sporlar dalında bu karakteri oluşturmamızda bize öncülük edip destek veren kıymetli Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sayın Bilal Erdoğan'a ne kadar teşekkür etsek azdır

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Esma-ül Hüsna'yı anlamı ile ezberleme yarışması ödülleri az sonra sahiplerini bulacak. Pandemi koşullarına rağmen online eğitim vererek ve ilkine göre başarı sayısını yüzde yüz arttırdık.

 

Proje ortağımız olan Akdeniz İslami İlimler derneğimize , organizasyonda emeği geçen kardeşlerime, katılımcılarımıza , misafirlerimize ve bizleri şereflendiren tüm protokol üyelerine ayrı ayrı tekrar teşekkür ediyorum

Söz verdiğimiz gibi; 15 temmuzu unutmadık unutturmayacağız ve Uhud Tepesini asla terketmeyeceğiz inşaallah." dedi