Salı, 16 Ağustos 2022 Hicri : 18 Muharrem 1444

"BARIŞ PINARINA DESTEK " BASIN AÇIKLAMASI

img

"BARIŞ PINARINA DESTEK " BASIN AÇIKLAMASI

"Antalya Okçular Tekkesi hanım kemankeşleri ; Barış Pınarı Harekatına destek olmak için dualı atış talimi gerçekleştirdi, okudukları hatimleri bağışladılar."

Antalya Okçular Tekkesi ,kemankeşlerini ,MİLLİ ŞUUR BİLİNCİ ile yetiştirmeye çalışan , milli iradenin içinde vakarlı durusu ile kendini her zaman birebir yansıtan güçlü bir kulüptür.

Hepimiz bu güzel vatanın bir parçasıyız.

İnandığımız değerlere uygun yaşabilmek büyük bir özgürlüktür.

Ancak her şey de olduğu gibi bu özgürlüğün bir bedeli ,bir mücadelesi , bir emeği vardır. Türkler at üstünde nice savaşlar kazanmış, tarihi boyunca da mazlumları korumuş,  savaş  sırasında kadın ,çocuk ve ihtiyarlara  asla  zulmetmemiştir.

 Ancak herkesin şahit olduğu üzere , hain  teröristler , mazlum bebekleri çocukları hedef almış ve şehit etmişlerdir.

Maksat vatan olunca iman kuvveti ile 7 den 70 e herkesin bu ülkede nasıl savaştığını ,dünya  tarih iyi bilmektedir.

Ülkemize yapılan düşmanlıkları ,tehtidleri hainlikleri göz ardı etmemiz mümkün değildir.  Cesur ordumuz , sınırda barış pınarı harekatını gerçekleştirirken , yaşadığımız huzur ortamını onlara borçlu olduğumuzu unutmadan, biz de burada bir olmak ve destek vermek için toplandık. Onlar Ashab-I Kiram gibi, Bedir 'de Uhud' da nasıl savaşı düğün gibi gördüler ise , cesur Türk ordumuz da bu harekatı öyle görüyorlar.  Evet: "ÖLÜMÜ İÇİNDE ÖLDÜRMÜŞ BİR ORDUYU ALLAHTAN GAYRISI KORKUTAMAZ. . "

En küçük kemankeşimizden en büyüğümüze kadar  Antalya Okçular Tekkesi olarak, ülkemizin istikbali ve selahiyeti için   Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın Komutanlığındaki her mücadeleye desteğimizi göstermeye devam edeceğiz.

Antalya Okçular Tekkesi kemankeşleri , ağırlıklı olarak hanımlardan oluşmaktadır. Bugün hatim duası sonrası genç hanım kemankeşlerimiz , örnek aldıkları ,peygamber efendimizi sav ,ok, yay, kılıç, kalkan ile koruma şerefine nail olmuş Nesibe annemiz gibi ülkemizin selahiyeti adına Allah rızası için ok atışı gerçekleştirdiler.

Kendilerini  milli duyarlılıkları sebebiyle kutluyorum.

Sümeyye Gamze Uçar

Antalya Okçular Tekkesi