Salı, 16 Ağustos 2022 Hicri : 18 Muharrem 1444

"Okçuların Piri Sad Bin Ebu Vakkas Hazretlerini Anma Ve Geleneksel Okçuluk İl Şampiyonası" Bülteni

img

"Okçuların Piri Sad Bin Ebu Vakkas Hazretlerini Anma Ve Geleneksel Okçuluk İl Şampiyonası"

10 Nisan 2019 Tarihinde Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile birlikte düzenlediğimiz Okçuların Piri Sad Bin Ebu Vakkas Hazretlerini Anma Ve Geleneksel Okçuluk İl Şampiyonasını Akdeniz Üniversitesi Stadyumunda bulunan Antalya Okçular Tekkesi Tesislerinde gerçekleştirdik.

Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ,İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından atışları başlattık. İl Şampiyonasının anlamına anlam katarak Okçuların Piri Sad Bin Ebu Vakkas Hazretlerinin ismini vermek ve anmak istedik.Yarışmaya ilimizden  60 sporcu katıldı.

Turnuvada ilk dörde giren Gamze Sevinç, Beritan Sonkaya, Ayşegül Bacak ve Dudu Ulu, Antalya'yı temsilen Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Kredi Yurtlar Kurumu  Geleneksel Okçuluk Türkiye Finalinin Antalya Okçular Tekkesi tarafından düzenlenecek olması bizim ve Antalyamız için ayrıca bir gurur kaynağı . 2-3 Mayıs  2019 tarihlerinde düzenleyeceğimiz Türkiye finaline Türkiye'nin dörtbir yanından 150 den fazla katılımcı olmasını bekliyoruz.

Antalya Okçular Tekkesi olarak faaliyetlerimizde esas üzerinde durdugumuz nokta sporun sözde değil,  gerçek manada bir dostluk  kardeşlik aracı olmasıdır. Türk milleti misafirperver, dost canlısı, vicdanı temiz ,yiğit yürekli insanlar olarak tanımlanır. Bizler sporda öze dönüş hareketinde batılılaşmayı batıda bırakarak kardeşliğimizi pekiştirmeyi hedef aldık ve bu organizasyonlar vesilesi ile elhamdülillah hızla ilerlemekteyiz.

Bu yarışma "Tek Rakib Nefsim "sloganı  ile farkındalık oluşturmak ve spor vesilesi ile kişinin kendini geliştirmeye ve bu vesile ile kabzadaşına  yardım etmenin manevi hazzını yaşamasını sağlamaktır.

Başta bizler bu işin öncüleri olarak, hepimiz kendimizi de yetiştirmeye ve kaybettiğimiz değerleri tekrar araştırıp bulmaya gayret ediyoruz. Yani her birimiz Okçular Tekkesinin talebesiyiz.

Kültürümüze sahip çıkmamıza ve bu faaliyetlerimize ön ayak olan başta  Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sn Bilal Erdoğan Beyefendiye , Antalya Valimiz Sayın  Münir Karaloğlu'na , Antalya Genclik Spor İl Müdürümüz Sn Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Akdeniz Ünversitesi Rektörümüz Sn Mustafa Ünal Beyefendiye Antalya Okçular Tekkesine verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.   Ayrıca burayı evleri gibi görüp sahiplenen eğitmen ve talebelerimizi ,personelimizi  gece gündüz nöbet tutan ve hizmet eden kardeşlerimizi canı gönülden kutluyorum.

 

Sümeyye Gamze UÇAR

Antalya Okçular Tekkesi

Yönetim Kurulu Başkanı