Perşembe, 18 Nisan 2024 Hicri : 9 Sevval 1445

1071 Sultan Alparslan ve Malazgirt Şehitleri Türk Okçuluğu Kupası

img

1071 Sultan Alparslan ve Malazgirt Şehitleri Türk Okçuluğu Kupası

Antalya Okçular Tekkesi olarak, açılışını yaptığımız günden itibaren, geçmişimizden haberdar, geleceğinden umutlu, hedefi olan gençler yetiştirmek için yoğun çaba göstermekteyiz. Şuan bulunduğumuz bu programımız da bu çalışmalarımızın yaz ayağının bir meyvesidir.
"Sporu sadece fiziki bir hareket disiplini olarak yapmak degil , ilim ve kültür ile beraber eş zamanlı faaliyetlerle, milli değerlerimizi aktif olarak yaşayıp ,nesilden nesile aktarma zamanı gelmiştir. "
Bu vesile ile sadece ok atışı neticesindeki ödüller dışında, yaz boyunca talebelerimizin ilmi ve ahlaki değerlerinde ki ivmeyi de gözlemledik . ve bu kategoride de ödül vermeye karar verdik. Bu organizasyon Türkiye'de yapılan spor ve kültürel ilmin birarada yapıldığı ilk resmi yarışma türüdür.
Türk Tarihinin en görkemli zaferlerinden olan 26 Ağustos 1071 Cuma günü Malazgirt ovasında yapılan meydan savaşında Selçukluların kazandığı büyük zafer Türklere Anadolu kapılarını açarak dünya tarihine tesir etmiştir.
iman ve cesaret örneği Sultan Alparslan ın şu sözlerine dikkatinizi çekmek isterim.
- Allahım! İslamın sancaklarını yükselt ve hayatlarını Sana kulluk için esirgemeyen mücahidlerini yalnız bırakma! Ya Rabbi! Alp Arslan’ı, düşmanlarına karşı muzaffer kıl ve onun askerlerini meleklerin ile kuvvetÎendir! Zira O, Senin rızanı kazanmak için varlığını, canını ve her şeyini fedadan sakınmıyor. O Senin yolunda ve dininin üstünÎüğü için nasıl cihat yapıyorsa Sen de onu öyÎece koru ve düşmanÎarını kahret!
- Biz ne kadar az olursak olalım, onlar yani Bizanslılar) ne kadar çok olurlarsa olsunlar, bütün Müslümanların minberlerde bizim için dua ettikleri şu saatte kendimi düşman üzerine atmak istiyorum.
- Askeɾ der ki: ''Efendim yaklaşık 200.000 kişilik oɾdu üstümüze doğɾu geliyoɾ''
sultan Alp Arslan: ''Biz de onların üstüne gidiyoruz''
------------
Diğer bazı manidar sözleri ise;


- Sɑvɑşı seviyorum, çünkü sonundɑ ZAFER vɑr.


- Size öyle bir vɑtɑn ɑldım ki; ebediyen sizin olɑcɑktır.


Sultan Alparslan ve Malazgirt şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.


"Suni gündemlerle , ülkemizi meşgul eden çevrelerin ,amaçlarını çok iyi biliyoruz. biz elbette boyun eğmeyecek ,tuzaklarına düşmeyecek, doğru bildiğimiz yolda yürümekten biran olsun vazgeçmeyeceğiz.
ne kadim değerlerimizden ,
ne ahlak ve edebimizden,
ne demokrasimizden
ne de hak ve hürriyetlerden asla taviz vermeyeceğiz."
- Başkan Sn Recep Tayyip Erdogan-

selam ve dua ile


Sümeyye Gamze Uçar
Antalya Okçular Tekkesi 
Yönetim Kurulu Başkanı