Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

"15 Temmuz Şehidi Kurra Hafız İbrahim Yılmaz Geleneksel Okçuluk Yarışması"

img

"15 Temmuz Şehidi Kurra Hafız İbrahim Yılmaz Geleneksel Okçuluk Yarışması"

Antalya Okçular Tekkesi Kemankeşleri "15 Temmuz Şehidi Kurra Hafız İbrahim Yılmaz Geleneksel Okçuluk Yarışmasında 250 şehidimizin adına ayrı ayrı Allah rızası için ok attılar"

23 Temmuz 2020 tarihinde Antalya Okçular Tekkesi Tesislerinde düzenlenen yarışmaya 9-11 yaş ağırlıklı ,42 okçu katılım sağladı. 4 haftalık yaz talimleri boyunca aynı zamanda hafızlılık hazırlık öğrencisi olan kemankeşler , şehitlerimiz için hem kuran hatimi yaptılar hem atış talimlerini gerçekleştirdiler.

İstanbul'dan şehit eşi Esma Yılmaz, kızı Hatice Hifa Yılmaz'ın katıldığı yarışmada. Esma Yılmaz'a onur plaketi taktim edildi.

Ayrıca günün anısına Antalya 15 Temmuz Şehit Ailelerimizden Kılınç ve Ağaroğlu  ailesine Tekkemizin Onur plaketi verildi.

Antalya Valiliğimiz, Antalya Jandarma Komutanlığımız, Antalya İl Emniyet Müdürlüğümüz,Antalya  Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ,Antalya Müftülüğümüz, Milli Eğitim Halk Eğitim Müdürlüğümüz,  Kadem Derneği, Antalya 15 Temmuz Derneği,  Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı , tarafından kemankeşlere üstün performans başarı belgeleri takdim edildi. Ödül Töreni sonrasında hep birlikte Ay-yıldızımız içinden tüm Türkiye'ye selam gönderildi.

Tekke Başkanı Sayın Sümeyye Gamze Uçar "Hamdolsun Antalya Okçular Tekkesi olarak ;  Okçular Vakfından sonraki ülkemizdeki  en büyük okçuluk kulübü ve tesisiyiz .

Ve batının, kişiyi  bencilleştiren sistemine karsı ,sporda özgürlük hareketinin en büyük temsilcisiyiz.   

Yeni nesil hakkında umutsuz konuşanlar, Antalya Okçular Tekkesinin  koca yürekli kemankeşlerinin bu hallerine şahit olduktan sonra eminim umutları yeşerecektir.

Hepimiz resmin bütünündeki esas olan "sadece Allaha kul olmanın "farkındalığında, birlik beraberlik duygumuzun ortak akışı ile bir araya geldik. Tıpkı şehitlerimiz İbrahim Yılmaz , Muhammet Oğuz Kılınç Ve Yasin Naci Ağaroğlu gibi ..

Şehit kardeşlerimiz , 15 temmuzda aynı kaderle Allaha kul oldukları için şimdi aynı makamda bir aradalar inşallah.

15 temmuzu unutturmamak için çalışan en aktif spor kulübü olduğumuzu sizlerle onurla paylaşabilirim.Bu maneviyatı büyük organizasyonda ; herkes kendi gücü yettiğince bu birlik beraberliğe destek veriyor . Bunun çok önemsenecek bir duruş olduğunu düşüyorum.

Bu milli şuur bilincinin artması ve geleneksel sporların tekrar ihya edilmesi için emek veren başta Etnospor Konfederasyonumuz Sayın Necmeddin Bilal Erdoğan olmak üzere, bu programın oluşmasında emeği gecen değerli  ekip arkadaşlarıma, hayırsever velilerimize , Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığına ,Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze, Emniyet Müdürlüğümüze ,İl Sağlık Müdürlüğümüze, Antalya Müftülüğümüz ,Antalya JAndarma Komutanlığımıza ve Antalya Valiliğimize ayrıca  teşekkür ediyorum" dedi.

Şehit esi Esma Yılmaz ise, eşinin adına turnuva düzenlendiği için çok duygulu ve mutlu olduğunu belirtti. Esinin 25 yaşında şehit olduğuna dikkati çeken Yılmaz, şehit esinin isminin bir çok yere verilmesinin ve adına şampiyonalar düzenlenmesinin gururunu yasadıklarını dile getirdi.

Antalya'da unutulmaya yüz tutmuş geleneksel bir sporun oldukça büyük bir ilgiyle hayata geçirilmesinin önemini anlatan Yılmaz, bu sporun tasavvuf yoluyla öğretilmesinin kendisini ayrıca mutlu ettiğini vurguladı.

Hain darbe girişimine katılanların asker olarak nitelenemeyeceğini vurgulayan Yılmaz, "O gün asker üniformasını giyenler benim askerim değildi. O üniformayı giyenler hainlerdi. Askerime karşı olumsuz bir şey hissedemem. Mehmetçik benim Mehmetçiğim, asker benim askerim. Şayet benim içimde olumsuzluk oluşsaydı o hainler darbeyi ideolojik olarak yapmış gibi olurlardı." ifadelerini kullandı.

Şehit kızı Hatice Hifa Yılmaz istiklal marşından bir kıtasını okuyarak büyük alkış topladı.

Antalya Valimiz Sayın Ersin Yazıcının şehir dışında olması sebebiyle, Ödül törenine vekaleten katılan Antalya Vali Yardımcısı Sayın Tayyar Şaşmaz ise konuşmalarında ; şehitlerimizi rahmetle andıklarını ,gazilerimize şifa dileyerek ,Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonunun da desteklediği bu anlamlı programda bizi bir araya getiren, Antalya Okçular Tekkesi Başkanına ve Yönetimine teşekkür etti. Okçular Tekkesinde yetişen kemankeşlerimize başarılar dilediğini ifade ederek, Tekkenin faaliyetlerine teşvik eden ailelerine iyi bir kemankeş olmalarına vesile oldukları için teşekkür etti, bu yarışmanın Antalya'mıza hayırlı olmasını diledi.