Perşembe, 18 Nisan 2024 Hicri : 9 Sevval 1445

5. Antalya 1207 Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışması Tamamlandı

img

5. Antalya 1207 Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışması Tamamlandı

 

"5. Antalya 1207 Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışması Tamamlandı"

Ata Sporları Federasyonu, Antalya Okçular Tekkesi ve Kepez Belediye Başkanlığınca ortaklaşa düzenlenen yarışmada 6 kategoride 45 sporcu yarıştı.

Ata Sporları Federasyonu Başkanı Sümeyye Gamze Uçar Konuşmalarında " Bilindiği üzere ata sporları federasyonumuz; batılı sporcu ödül sisteminden çok  farklı bir teknik ile kişinin kendisini merkez aldığı bir yarışma sitemi kurmuş durumdadır ve ülke genelinde yaygınlaştırmıştır. çünkü bizler BİRLİK ümmetiyiz. batının bize dikte ettiği bireyselliği , bencilliği ata sporları federasyonu olarak tüm hücrelerimizle REDDEDİYORUZ.

815 fetih yılını kutladığımız ,Antalya'yı islam şehri yapan 1. gıyaseddin keyhüsrev ve ordusuna ve bugüne kadar bu uğurda mücadele etmiş ve şehit düşmüş tüm ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.

2017 yılında Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sayın Bilal Erdoğan Beyefendinin  teşrif ettiği, Federasyonumuzun genel kurulundaki bir sözünü sizlerle paylaşmak isterim. "Biz , sporun, rakibini ezmek için değil, rakibinle yarışmak suretiyle kendini geliştirmek için yapıyoruz,   sadece fiziksel değil, ruhsal olarak ta gelişme hedeflendiği bir aktivite olarak,  daha iyi bir kul olmak, daha iyi bir insan olmak içindir"  bu kıymetli sözler , federasyonumuzun ana felsefesini oluşturmuştur.  Milletimizin değerlerini ve kültürünü derinden analiz ederek yapmış olduğu hizmetlerde, Kendilerinin liderliğinde yol almaktan gurur ve onur duyuyoruz ve buradan kendilerine selamlarımızı iletiyoruz.

Bu yarışmanın sporcularımızın daha sağlıklı ve konforlu eğitimini var gücü ile destekleyen , her yönüyle okçular tekkemize muhteşem bir enerji katan kepez belediye başkanımız Sayın Hakan Tütüncü'ye tüm üyelerimiz ve kemankeşlerimiz adına çok çok teşekkür ediyorum.   her fırsatta gençlere  vakit ayırıp onların fikirlerini dinleyen ,gelecekleri için güzel yollar açan, gençlere hizmeti kendisine baş tacı etmiş gönlü geniş kıymetli Hakan başkanımız ile Allah'ın izniyle hayata geçirmek istediğimiz nice projelerimiz var.  Müjdeyi buradan paylaşmak isterim ki ortak noktamız olan gençlere sürprizlerimiz yakındır.

Tekrar başta  Kepez Belediyesi olmak üzere ,desteklerini her daim yanımızda hissettiğimiz Antalya Gençlik ve Spor il müdürlüğüne, Antalya il müftülüğüne , hayırsever  işadamlarımıza, organizasyon da emeği geçen tüm kardeşlerimize, eğitmenlerimize  ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

"Asıl Fethin ; kendinden sonra  insanların Gönlünü Hakka açmak" Olduğunu unutmadan hep birlikte  nice gönüller fethetmek  olduğunu " vurguladı.

5.sini düzenlediğimiz Antalya 1207 Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışması tamamlandı. 6 kategoride 45 kemankeşimiz yarıştı. Kepez Belediye Başkanımız Sayın Hakan Tütüncü,  Antalya Jandarma Komutan  Yrd. Sayın Albay İlker Özcan, Ak Parti il yönetimi, Antalya Gençlik ve Spor İl müdürü Sayın Yavuz Gürhan, Antalya İl müftüsü Sayın Fethi Yalçınkaya ve Ata Sporları Federasyonu Başkanlığına bağlı kulüp yöneticileri ,İşadamı Sayın Osman Dirican protokolde yer aldı.