Perşembe, 18 Nisan 2024 Hicri : 9 Sevval 1445

AYDOĞAN KÖY YAŞAM MERKEZİ GELENEKSEL OKÇULUK YARIŞMA ETKİNLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ

img

AYDOĞAN KÖY YAŞAM MERKEZİ GELENEKSEL OKÇULUK YARIŞMA ETKİNLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ

AYDOĞAN KÖY YAŞAM MERKEZİ GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU YARIŞMA ETKİNLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ata Sporları Federasyonu ,Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaali Belediye Başkanlığı himayelerinde düzenlenen ; Aydoğan Köy Yaşam Merkezi geleneksel Türk okçuluk yarışması etkinliği ödül töreni tamamlandı

yarışmalar sonucunda 20 Kemankeş ödül almaya hak kazandı. Kemankeşlerimizin Ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakan Yrd. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Kocaali Belediye Başkanı Sn Ahmet Acar, Kocaali Jandarma Komutanı Sn Öcal Ereli,Ata Sporları Federasyonu Başkanı Sn . Sümeyye Gamze Uçar,  Sakarya İl Milli Eğitim Müdürüne vekaleten Sn Yakup Akban, Kocaali Akparti  İlçe Başkan Vekili İsmail Demir ,Mhp İlçe Başkanı Sn Adnan Arar başta olmak üzere kurum müdürleri ve başkanları takdim ettiler.

Bakan Sn Çelik ve  ve Başkan Sn Acar konuşmalarında hizmetlerin sadece merkezlerde değil her yerde yapılmasından yana olduklarını ve her daim desteklerini sürdüreceklerini belirttiler.

Uçar  ise  konuşmalarında"Aydoğan köy yaşam merkezini 2000 adet köy yaşam merkezinden farklı kılan birşey var.. ilk defa bir köy yaşam merkezinde geleneksel türk okçuluğu başta olmak üzere ata sporları faaliyetleri aktif şekilde yapılmaktadır.  aydoğan köy yaşam merkezi sadece aydoğanlı gençlerin değil ata sporlarını keşfetmek isteyen herkese kapısı açık samimi bir merkez olma hedefindedir. İlerleyen dönemlerde istihdam odaklı mesleki kurslarımız açılacaktır.  Ayrıca yaşam merkezimiz ile koordineli çalışacak olan  AYDOĞAN ATA SPORLARI MACERA PARK projesine başladık. Federasyonumuzun yanı sıra, Kocaali Belediyemizin destekleri ve Sakarya Büyükşehir Belediyemizin himayelerinde tamamlanacak " dedi. Ayrıca " yaşam merkezimizin ihyasını sağlayan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ebubekir Sıddık Savaşçı Ve Kıymetli Ekibine, tüm alt yapı, bahçe ve peyzaj çalışmaları ve destekleri sebebi ile Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Acar Beyefendiye ve değerli ekibine , muhtarımız Halim Yavuz beye, eğitmenlerimize ve organizasyonda emeği geçen köyümüz hanımefendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. hassasten yolumuza ışık tutan Etnospor konfederasyonu Başkanım Sn Bilal Erdoğan beyefendiye buradan selamlarımızı iletiyoruz " ifadelerini de ekledi.