Perşembe, 18 Nisan 2024 Hicri : 9 Sevval 1445

Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Açıldı

img

Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Açıldı

3 yıl önce bugün,yani 2017 yılında  Malazgirtte 1. Anadolu Fetih Kupasında , Antalya Okçular  Tekkesinin bir kemankeşi olarak  şahsıma altın madalya sahibi olmak nasip olmuştu. Diğer altın madalyalardan manen çok daha farkı var tabi Anadolu'yu TÜRK İslam yurdu yapan Sultan Alparslan ve askerlerinin ayak izlerinin olduğu, şehitlerimizin ruhlarını hissettiğimiz bir yerde Allah için ok atmak kaç madalyaya eşdeğer bilemiyorum. Bu mübarek toprakları tekrar aynı ruh ile ihya projesine imzası olan Sn Haydar Ali Yıldız 'a (Okçular Vakfı Başkanı/Beyoğlu Belediye Baskani) , ata sporlarını  Türkiye'nin  gündemine  oturtan Sn.Bilal Erdoğan Beyefendiye ve himayesiyle her anlamda destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendiye ne kadar teşekkür etsek azdır. 

"Bizim için #Kızılelma büyük ve güçlü Türkiye’dir. Malazgirt’ten 15 Temmuz’a destanlar yazan milletimizin kutlu yürüyüşüdür. Kızılelma, gölgesinde nice mazlumun serinlediği ulu çınardır. Cebeli Tarık’tan Hicaz’a Balkanlardan Asya’ya tüm insanlığın hasretle beklediğidir.

Her yıl giderek daha büyük etkinliklerle ihya edilen 1071 Malazgirt zaferi, 25 Ağustos 2020 tarihinde Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nin açılması ile ecdadın mirasına nasıl sahip çıktığımızın göstergesidir.

Bize bu toprakları Türk İslam Yurdu yapan Sultan Alparslan ve askerlerinin ruhu şad olsun. Bu mübarek toparklarda şehit olan tüm ecdadımızın makamı ala olsun.

Sümeyye Gamze UÇAR 
Antalya Okçular Tekkesi