Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

Antalya 1207 Fetih Kupası 2. Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışması

img

Antalya 1207 Fetih Kupası 2. Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışması

2.Sini Düzenlediğimiz Antalya 1207 Fetih Kupası Türk Okçuluğu Yarışması 2 Mart 2019 Tarihinde Antalya Kapalı Spor Salonunda Ata Sporları Federasyonlarında 135 Kemankeşimizin Katılımı İle Gerceklesti. 
Bu Yarışmanın Diğer Yarışmalardan Bir Farkı Var Elbette. Antalya Okçular Tekkesi Ve Ata Sporları Konfederasyonu İle Birlikte Alınan Karar Neticesinde , Rekabette Yeni Bir Soluk Getirmek Adına Yarışma Derecelendirmesini Değiştirdik Ve Bu Yarışma İle Bu Kararı Ulusal Boyutta Gerceklestirmis Olduk. Yaşlara Ve Tecrübeye Göre Puan Ortalaması Yani Bir Kota Puan Belirledik , Bu Kotayı Geçen Kemankeşlerimize Ödüllerini Taktim Ettik
Ayrıca 22 Aralık 2018 tarihinde Basın Lansmanını Gerçekleştirdiğimiz ,Genclik Ve Spor Bakanlığımız İle Antalya Okçular Tekkemiz 'İn Ortaklaşa Düzenlediği Proje Kapsamında 150 Gencimize Ok Atmayı Ögrettik Ve Fetih Kupasında Heyecanla Yarıştılar.
Ve Son Olarak Milli Egitim Bakanlıgı Hayat Boyu Ögrenme Genel Müdürlüğü İle Türkiyede İlkini Antalya Okçular Tekkesi Olarak Gerceklestirdigimiz Türk Okçuluğu Eğitici Eğitimi Kursunun Bu Sene İkincisini İhya Ettik Ve Ek Olarak Egitici Gelişim Kursunu Da Gerceklestirerek Yine Bir İlki Başardık Elhamdülillah. Bu Vesile İle Gelişim Kursumuza Değerli Seminer Katkılarından Dolayı ,Sn .Bilal Erdogan Beyefendinin Kurmuş Olduğu İstanbul Okçular Vakfımıza Ve Cumhurbaşkanlığımıza Ayrıca Teşekkür Ederiz.

Ödül Törenimize teşrifleri ile bizleri onurlandıran Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn Murat Kurum ,yarışmada dereceye giren okçulara sertifika ve ödüllerini taktim ederek, minik kemankeşlerimiz ile yakından ilgilendi ve hediyeler verdi.  Programda konuşan Bakan Kurum, bu yıl Antalya’nın 812. kurtuluş yılının kutlanacağını belirterek, yaptıkları çalışmalarda gönüllere girmeyi, kalplere girmeye çalıştıklarını söyledi.

OKÇULUKTA TEMEL HEDEF GÜZEL İNSAN OLMAK

Tarih boyunca İslam dininin savaşla değil barışla yayıldığını hatırlatan Kurum, “Özümüzü kuşandık, hep birlikte geleceğe yürüyoruz diyen ve 2015 yılında faaliyetlerine başlayan Antalya Okçular Tekkesi’ni bu güzel beraberlikten dolayı kutluyorum. Modern okçulukla Türk okçuluğunu harmanlayarak geleceğe taşıyorsunuz. Değerlerimize değer katacak spor hayatımızda öze dönüşe vesile olacaksınız. Okçulukta temel hedef güzel insan olmaktır. Güzel insanlar yetiştirmektir. Kaliteli okçuluk eğitimi verilirken güzel insanları da yetiştirmeyi Allah bize nasip eder.” diye konuştu.

"81İLE MİLLET BAHÇESİ"

81 ilde millet bahçesi yapacaklarını kaydeden Bakan Kurum, “Bu alanlarda içinde millet kıraathanesi olduğu, ata sporlarını yapılabildiği, at binme, okçuluk eğitimin verildiği yerleri yapmaya gayret gösteriyoruz. İstiyoruz ki, bu güzel insanlar tüm topluma örnek olsun. Bu sporumuzu gelecek nesillere ecdadın bize bıraktığı şekilde bırakabilelim. Okçuluğu yaşatmak ve geleceğe aktarmak için Bakanlık olarak bizim önemli bir görevimizdir” ifadelerini kullandı.

Kurum, son 16 yılda Antalya’ya 40 milyar liralık yatırım yaptıklarının sözlerine ekledi.  Bakan Kurum, daha sonra aldığı kısa bilginin ardından hedefe ok attı. 

Antalya Okçular Tekkesi Başkanı Sn.Sümeyye Gamze UÇAR , Antalya Fetih Kutlamaları kapsamında hersene Fetih Kupasını gerçekleştirme niyettinde oldugunu belirtti..