Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

Antalya Okçular Tekkesi 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Programı Düzenledi

img

Antalya Okçular Tekkesi 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Programı Düzenledi

Kurulduğu İlk Günden Beri Milli Ve Manevi Değerlerimizi Yaşamak Ve Yaşatmak İçin Yola Çıkmış Olan Kulübümüz, Ülkemizin Düşmanları Tarafından 15 Temmuzda İşgal Edilmeye Çalışılmasının 3 Yılında Program Gerçekleştirdi.

Hafızlık Başlangıç Eğitimi Alan Kemankeşlerimiz, 15 Temmuz 2016 Tarihinde Şehit Düşen Ve Gazi Olan Kardeşlerimiz İçin Okudukları  Kuran-ı Kerim Ve Yasin-i şerifleri bağışlayıp dua ettiler.

Şairimiz Faruk Nafız Çamlıbel'in Yazdığı Ve Sn .Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'nın da 15 Temmuz Sebebiyle Sözlerine Döktüğü Zafer Türküsü Şiirini , Oklarını Yaylarını Kuşanarak Okudular.

Tüm misafirlerimiz ile birllikte 15 Temmuzu Anlatan Videonun Seyredilmesinin Ardından Antalya Okçular Tekkesi Başkanımız Sn Sümeyye Gamze UÇAR Ve Antalya Gençlik Ve Spor İl Müdürümüz Sn Doç.Dr Burhanettin Hacıcaferoğlu Konuşmalarını Gerçekleştirdi.

Kulüp Başkanımız Sümeyye Gamze UÇAR : "Biz bir TARAFIZ ,HAKKIN tarafındayız, karınca misali su taşımak olsa da görevimiz ,bugün hepimiz bir olmanın kuvvetini hissetmek istedik. Bizim kulubümüz özel bir kulüp, çünkü biz OKÇUYUZ, Ok atarız, ama herkes gibi degil, yayımızı besmele ile tutup, gaza niyetini alırız ve ŞEHADET bilinci ile atarız. Biz şeytanın yaptıklarına sessiz duramayız, attığımız her ok ile zulme tepki gösteririz. Bu darbe girişimi yani işgalin bir oyun oldugunu söyleyenler ciddi bir akıl tuttulması yaşamaktadır .Rabbim onlara da basiret ve feraset nasip etsin.Şehitlerimiz gazilerimiz ve ailelerinin milletimize haklarını helal etmelerini diliyorum .

Antalya Okçular Tekkesinde 15 temmuz ruhu hep BAKİ kalacaktır," dedi.

Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Sn.Hacıcaferoğlu İse; Burdaki Kemankeşlerimizi Gördüğümde Gelecekten Endişe Etmiyorum, Antalya Okçular Tekkesinin Faaliyetleri İlk Günden Beri Taktir Ediyor Ve Destekliyorum, Rabbim Hainlere Fırsat Vermesin Birliğimizi Daim Etsin " Dedi.

Mübarek İsmini Talimgahımıza Verdimiz 15 Temmuz Şehitlerimizden  Kurra Hafız İbrahim Yılmaz 'In Ve 251 Şehidimizin İsminin Bulunduğu Anı Duvarında Türk Bayrağı Açıldı. 

Tüm Kemankeşlerimiz 251 Şehidimizin Tek Tek İsmi Okunarak Onlar Adına Allah Rızası İçin Ok Taliminde Bulunuldu.

 

Antalya Okçular Tekkesi