Salı, 18 Haziran 2024 Hicri : 11 Zi'l-Hicce 1445

Antalya Okçular Tekkesi Başkanımızdan Basın Açıklaması

img

Antalya Okçular Tekkesi Başkanımızdan Basın Açıklaması

Antalya Okçular Tekkesi olarak  Milli Eğitim Bakanlığı Üzerinden Açmış Olduğumuz Ve İlkini Gerçekleştirdiğimiz Türk Okçuluğu Eğitmenleri İçin Hazırlanan  Gelişim Kursumuz Vesilesi İle Tüm Ata Sporları Federasyonları Başkanlarımız Ve Eğitmenleri ile Bir arada Olduk.

Hamdolsun Sporda Öze Dönüş Hareketimizde Yolumuza Bir Köprü Daha Ekleyerek Yürümekteyiz.

Bildiğiniz Üzere Türk Okçuluğu Demek Sadece Fiziki Bir Talimden Oluşan Bir Aktivite Asla Değildir. Önce Ahlak Demektir, Sporcularımızı Önce Ahlaken, Vicdanen, İlmen Yetiştirmeyi Esas Alan Bir Eğitim Prensibi Bulunmaktadır.

Sporcularımızın Arasında Yerleştirmeye Çalıştığımız Bir Başka Önemli Husus Da Kardeşlik Duygusudur. Ama Lafta Değil, Pratikte Yaşanan – Din Kardeşliği Hükmünde Devam Eden Bir Kardeşlikten Bahsediyoruz. Eğer Bunu Başarabilirsek, Gereksiz Rekabeti, Hırsı, İnsanı Yakıp Bitiren İhtirasın Da Önüne Geçerek, Birlik Ve Beraberlik Duygusunun Güzelliğini Yaşamak Hedefindeyiz

Ata Sporlarının Temel Gayesi, Kişiyi Ruhen Kemâle Erdirmektir. Gençlerdeki Özgürlük Ruhunu Ata Sporlarımızın İdealleriyle Birleştirdiğimiz Zaman, Ortaya Çıkacak Olan Cevher İle Devletimizin Sırtı Yere Gelmez Allah’ın İzniyle.

Kıymetli Misafirlerimiz İnsanın Eğitimi Başlar Ama Yaşadığı Müddetçe Bitmez. Eğitimde Son Nokta Yoktur. Kemâlat Yolculuğu Şu Kadim Kelamla Bizlere Yol Göstermektedir: “Beşikten Mezara Kadar İlim Öğreniniz.” Tatili, “Atalet” Olarak Değil, “Bir İşi Bitirdiğin Zaman Başka Bir İş İle Meşgul Ol” .

Sizlerle Yaptığımız İstişareler Bana Sorumluluklarımızın Fazlalığını Bir Kez Daha Hissettirdi. Ama Biz Tarih Boyunca Atalarımızdan Yılmamayı, İstikrar İle Doğru Yoldan Bir An Bile Ayrılmamayı, Kur’an Ve Sünnete Aykırı İş Yapmamayı, Hayır Yolunda Şeytanın Vesveselerinden Etkilenmemeyi Görüyoruz, Bunu Öğrendik. Bu Bilinçle Hareketin Akıbetinin Allah’ın İzniyle Zaferle Taçlandırıldığına Da Yine Şahitiz.

 

Antalya Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Burhanettin Hacıcaferoğlu Ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan İse "Antalya Okçular Tekkesinin Cok Kısa Sürede Cok Ciddi Yol Katettiğini Ve Büyük Organizasyonlar Yaptığını, İl Müdürlüklerimizin Her Türlü Desteğiyle Kulübümüzün Yanında Olduğunu "Kaydettiler.

Öncelikle Etnospor Konfederasyonu Başkanım Sn Bilal Erdoğan Beyefendi olmak üzer basın toplantımıza ve merasimimize teşrif eden Antalya Valimiz Sn.Münir Karaloğlu, Başsavcımız Halil İnal, Emniyet İl Müdürümüz Mehmet Murat Ulucan, Aile Sosyal Hizmetler Müdürmüz Abdullah Çalışkan'a, İl Müftümüz Sn Osman Artan ' teşekkür ediyorum. 

Ayrıca Türk Okçuluğuna Kıymet Verip Bilgilerini Fisebillah Bizlerle Paylasan İletişim Uzmanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  Prof Dr Sayın Aysen Gürcan Hocama, Okçular Vakfından seminer icin tesrif eden Ercan Özek Ustamıza Ve Tüm Ekibime   Teşekkür Ediyorum.

Sümeyye Gamze Uçar

Antalya Okçular Tekkesi

Yönetim Kurulu Başkanı