Perşembe, 18 Nisan 2024 Hicri : 9 Sevval 1445

Antalya Okçular Tekkesi Tesisleri 3. Yaşında

img

Antalya Okçular Tekkesi Tesisleri 3. Yaşında

Bugün Antalya Okçular Tekkesi İçin Manidar Bir Gün, 2015 Yılında Antalya Okçular Tekkesi Grup İsmi İle Başlayan Başarı Serüvenimiz  ,2017 Yılında Tam Da  Bugün Tesisleşerek Halka Hizmet Etmeye Başlamıştır. 

Antalya Okçular Tekkesi Aynı Zamanda Akdeniz Bölgesi Ata Sporları Federasyonunda Kurucu Derneğidir. Ve Yine Aynı Tarihte Genel Kurul Tanıtım Toplantısı Ve Tekkemizin Açılısını Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sayın Necmeddin Bilal Erdoğan Beyefendi İle Gerceklestirmistik. Zatı Muhteremlerı Basta Olmak Üzere, Valimiz Sayın Münir Karaloglu Ve Sayın Menderes Türel Beye Buradan  Şükranlarımı Sunuyorum.

3 Yıl Önce Bugun Kıymetli Büyüklerimizin Önünde Verdiğimiz Sözler  Ve Hedefler Vardı. Elhamdüllilah Rabbimin Yardımı İle Sözlerimizden, Çok Daha Büyük Hedeflere, Başarılara Ulaştık. Tabi Kimine Göre Başarıya Bakış Acısı Değişebilir. Biz Antalya Okçular Tekkesi Olarak Allahın Rızasına Uygun Şekilde Okçuluk Sporu Nasıl Yapılır, Türk İslam Kültüründe, Okçuluk, Tekrar Nasıl Doğru Şekilde İhya Edilir Onun Çabasını Göstermekteyiz. Hepimiz Günlük Hayatımızda İnandığımız Değerlere Uyumlu Bir Şekilde Yasamayı Tercih Ederiz. Bizlerde Okçuluk Sporunu Sünnet Sporu Olarak Kabul Etmiş Ve Bu Doğrultuda Halkımıza Hizmet Vermeye Gayret Ediyoruz.

Elhamdülillah Antalya Halkının Okçular Tekkemize Yoğun Teveccühü Bizi Daha Çok Gayretlendirdi.. Binlerce Başvuru Alıyoruz. Tabi İmkanlarımız Dahilinde Karşılık Verebiliyoruz. 

Üniversite İçinde Olmamız İlmi Çalışmalarımızı İçin Bize Çok Artı Kazandırıyor, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Ve Spor Bilimleri Fakültesinin Kıymetli Öğrencilerinden Hocalarından Faydalanabiliyoruz. Bu Konuda Desteklerinden Dolayı Rektörümüz Sayın Prof. Dr.Mustafa Ünal Beyefendiye De  Hassaten Teşekkür Ederim.

Bu Pandemi Sürecinde Kıymetli Kemankeşlerimiz Ok Atamasalar Dahi, Hafızlık Programını Aksatmadan Çalışmalarını Gerçekleştirmeleri Hepimizi Motive Etti. Hepsini Canı Yürekten Kutluyorum.  Bugün 3.Yaşımızı Kutlama Vesilesi İle Kemankeşlerimizin Okuduğu Onlarca Kuran Hatmi Şeriflerini kemankeş Hafız İbrahim Güleç hocamız ile birlikte Rabbimize Arz Ettik.

Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu başta olmak üzere işbirliği protokolümüzün olduğu  kurumlarımızdan;  Antalya Müftüsü Sn Osman Artan 'a ,Milli Eğitim İl Müdürümüz Sn Yüksel Arslan'a ,Genclik ve  Spor İl Müdürümüz Sn Burhanettin Hacıcaferogu'na, Aile Çalışma Sosyal İl Müdürümüz Sn Abdullah Çalışkan'a,  Kültür  ve Turizm İl Müdürümüz Sn İbrahim Acar 'a , Telekom Akdeniz Bölgesi Müdürümüz Sn İrfan Yıldıza, Emniyet Müdürümüz Sn M.Murat Ulucan'a ve Akdeniz Üniversitesi Protokol Koordinatörü olan İlahiyat Fakültesi Dekanı Sn Prof.Dr Ahmet Ögke' ye Desteklerinden Dolayı  Teşekkür Ediyorum.

Tekkemize Hayırda Bulunan Hayırsever Kardeşlerimize ,Samimiyetle Hizmet Etmiş, Emek Vermiş Herkesten Allah Razı Olsun.

Aynı Zamanda Akdeniz Bölgesi Ata Sporları Federasyon Başkanı Olarak, Federasyonumuza Bağlı Tüm Üyelerimize, Ve Ata Sporları Konfederasyonu Başkanımız Sayın Hacı Sürmeneli'ye Ve Tüm Federasyon Bölge Başkanlarımıza Okçular Tekkemize Verdikleri Kıymet Ve Desteklerden Dolayı Tesekkür Ediyoruz.  Antalya Okçular Tekkesi Yönetiminde Emek Veren Kardeslerime Ve Tüm  Üyelerimize  ayrı ayrı Tesekkür Ediyorum .

Yeni yaşımız vatana millete Ümmet-i Muhammed'e hayırlı olsun

 

Sümeyye Gamze UÇAR

Antalya Okçular Tekkesi

Yönetim Kurulu Başkanı