Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

Esma-ül Hüsna'yı Anlamı ile Birlikte Ezberleme Yarışmasında Ödülleri Sahiplerini Buldu

img

Esma-ül Hüsna'yı Anlamı ile Birlikte Ezberleme Yarışmasında Ödülleri Sahiplerini Buldu

İman Ediyoruz Ki : Dünyaya Geliş Amacımız Allahu Tealayi Tanımak Bilmek Ve Varlığına Şahitlik Etmek . Biz Hafızlık Eğitimini Verirken , Allahu Teala'nın ,Bize Ne Anlatmak İstediğini Ve Bunu Yaşamımıza Nasıl Adapte Edeceğimizi Öğrenmek Niyetiyle Çıktık. Çok Kısıtlı Süreler İçinde Olabildiğince De Aktarmaya Gayret Ediyoruz.

Esma-Ül-Hüsna’nın Ezberlenmesini , Anlamının Bilinmesini Ve Yaşanılmasını Hadis-İ Şeriflerinde Peygamber Efendimiz (S.A.V) De Konu Edinmiştir.

Buhari Ve Müslim’de Geçen Rivayetlerde Peygamberimiz Şöyle Buyurmuştur : “ Allah`In 99 İsmi Vardır. Kim Bunları Ezberlerse (Îman Eder Ve Ezbere Sayarsa) Cennete Girer."
Tirmizi , İbn Hibban Ve Hâkim’de Geçen Rivayetlerde İse Peygamberimiz S.A.V Şöyle Buyurmuştur : Kim Bunları (Esmâ-İ Husnâ`Yı) Mânâlarını Anlayarak Sayar, Bunlarla Allah`I Zikrederse Cennete Girer."

Antalya Okçular Tekkesi Olarak Başladığımız Hafızlık Hazırlık Ve Hafızlığı Sevdirme Kurslarında , Bu Yaz Kemankeşlerimizle Birlikte Esma-Ül-Hüsna ‘Yı Ezberleme , Anlama Ve Yaşama Üzerine Dersler İşledik. Bu Derslerde İsteyen Öğrencilerimiz Esma-Ül-Hüsna’yı Anlamıyla Beraber Ezberlediler Ve Sınav Oldular. Kış Döneminde Özel Bir Esmaül Hüsna Programı Uygulamayı Karar Verdik.İnşaallah Daha Detaylı Bir Çalışma İçerisine Gireceğiz.

Antalya Okçular Tekkesi Hafızlık Başlangıç Eğitiminide Aynı Zamanda Sürdüren Ve Bu Sınavda 100 Tam Puan Alan Sena Bekar, Mehmet Selim Yanarateş, Hasan Göktuğ Tümer,Hüseyin Emre Berberoğlu,Ali Bekar İsimli Kemankeşlerimiz Tekkemizden Özel Bir Hediye Almaya Hak Kazanmıştır. Kendilerini ve Hocalarını Kutluyoruz.

 

Sümeyye Gamze UÇAR

Antalya Okçular Tekkesi

Yönetim Kurulu Başkanı