Salı, 28 Kasım 2023 Hicri : 15 Cemaziye'l-Evvel 1445

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIGI K.Y.K. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GELENEKSEL OKÇULUK TÜRKİYE FİNALİ SONA ERDİ

img

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIGI K.Y.K. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GELENEKSEL OKÇULUK TÜRKİYE FİNALİ SONA ERDİ

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü İle Antalya Okçular Tekkesi Olarak Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğumuz Geleneksel Okçuluk Şampiyonası Türkiye Finali Elhamdülillah  Bugün (3 Mayıs 2019 ) Muhabbetle Keyifle Tamamlandı.

26 ilden 156 Kemankeş Yarıştı. 39 Takımdan oluşan Türkiye Finali bu yıl en yüksek katılım sayısı ve başarı oranı ile tarihe geçti.

Kredi Yurtlar Kurumu Okçuluk Şampiyonaları Geçen Yıllarda 18 Metre Mesafeden Kapalı Spor Salonlarında Yarışmaları Yapılmıştı, İlk Defa Bu Sene Açık-Havada 30 Ve 40 Metreden Atışlar İle Antalyamızda Gerçekleşti.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Kredi Ve Yurtlar Genel Müdürlüğü , Gençlerimize Gün Geçtikçe Daha  Güzel  Koşullar Sunan ,Vizyonu Geniş ,Güçlü Bir Yapıdır Hamdolsun. Devlet Büyüklerimizin Özen Ve  Özveri İle Oluşturduğu Bu Köprülerden Bir Tanesi De Geleneksel Türk Okçuluğu Faaliyetidir.

Evet, Gerçek Bir Kemankeşin Dünü İle Bugünü Aynı Olmaz Hep Kendini İlmen, Fikren Ve Fiziken Geliştirir Durur .Ve Tek Rakibi Tabi Ki Kendi Nefsidir.Bilindiği Gibi Okçuluğun Çok Özel Bir Yapısı Vardır, Hem Bireysel Hem Takım Keyfi Alabileceginiz, Yaş Ve Fiziki Hicbir Engel Tanımadan Yapılabilen Bir Spordur.  Türkiye’nin Dört Bir Yanından Üniversite Öğrencisi Kemankeşlerimizi Ev Sahipliği Yapmaktan Hepimiz Onur Duyduk.

Elhamdülillah Geçmişimiz Onurlu, Kültürümüz İse Çok Derin Ve Anlamlı, Batının Pençesinden Kurtulup Kendi Gücümüzle ,Kendi İnancımız İle Yaşamak İse Vazgeçilmez Özgürlüğümüzdür .

Geleneksel Türk Okçuluğu Kültürünün İse Ata Sporları Sevdalısı, Vatan Sevgisi Bütün Kıymetli Gençler Sayesinde Nesilden Nesile Aktarılacağını Görmek Çok Güzeldi .

Erkek Kemankeşler Takım: 1. Lik Kupasını 64 Puan İle Zonguldak Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ( Kadir Deniz, Ozan Süleyman Demirci, Uğur Şen, Zafer Avcı ) , 2.Lik Kupası 60 Puan İle Çorum Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ( Hanifi Tuna, Enes Aydın, Furkan Doğru, Ahmet Çakmak ) , 3 Lük Kupası  56 Puan Isparta Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ( Ahmet Aydıner, Barış Engin, Mevlüt Karakaya, Özkan Şahin), 4 Lük Kupasının Sahibi İse 54 Puan İle Kırıkkale Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü  (Fatih Kılıç, Kemal Yalçın,Emre Ayhan, Ertuğrul Altun) Olmuştur.

Hanım Kemankeşler Takım : 1. Lik Kupasını 75 Puan İle Afyon Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ( Zeynep Yılmaz, Banu Doğan, Rukiye Atıcı, Müge Özcan ) , 2.Lik Kupasını 71 Puan İle Samsun Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ( Esra Karagüzel, Edanur Tokgöz, Hanife Beşli, Güner Tosun ) , 3 Lük Kupasını 68 Puan İle Sivas Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ( Nurcan Çobanoğlu,Nurcan Karabey,Seher Bolat, Seval Kızılelma,) , 4 Lük Kupasının Sahibi İse Karabük Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü (Remziye Navdar, Nazlı Öztürk,Derya Köksalan, Selver Karaca ) Olmuştur.

72 Hanım Kemankeşten 35 'i  Otuz Metre Atışlarında 17/30  Puan Olan Kota Barajını Aşmıştır, 84 Erkek Kemankeş Arasından  İse Kırkmetre Atışlarında  Yine 17 / 30puan Olan Kota Barajını  20 Erkek Kemankeş Aşmış Ve Başarı Belgesi Almaya Hak Kazanmıştır.

Yarışmamızda Başarılı Olan Kardeşlerimize Daimi Muvaffakiyet Diliyorum.

Organizasyonda Emeği Geçen Antalya Okçular Tekkemizin Sessiz Kahramanlarına Ve Antalya Gençlik Spor İl Müdürümüz Doç.Dr . Burhanettin Hacıcaferoğlu Beyefendiye Ve Ekibine Çok Teşekkür Ediyorum.

 

Antalya Okçular Tekkesi

Yönetim Kurulu Başkanı

Sümeyye Gamze Uçar

 

Kota Barajını Geçen Başarılı Erkek Kemankeşler Ve İlleri

Murat Çetin

Afyon

Mert Karadağ

Ankara

Furkan Çelen

Bursa

Mehmet Saka

Bursa

Halil İbrahim Alkan

Bursa

Furkan Doğru

Çorum

Ahmet Çakmak

Çorum

Mehmet Ertoğral

Gümüşhane

Ahmet Aydıner

Isparta

Barış Engin

Isparta

Çağdaş Kolcu

Karabük

Atilla Deniz Ülçez

Karaman

Abdulsamet Sağlam

Kayseri

Ertuğrul Altun

Kırıkkale

Ahmet Canbolat

Samsun

Yusuf Yar

Sivas

Kadir Deniz

Zonguldak

Ozan Süleyman Demirci

Zonguldak

Uğur Şen

Zonguldak

Zafer Avcı

Zonguldak

Kota Puan Barajını Geçen Başarılı Hanım Kemankeşler Ve İlleri

< 

Zeynep Yılmaz

Afyon

 

Banu Doğan

Afyon