Perşembe, 18 Nisan 2024 Hicri : 9 Sevval 1445

KABZADAŞIM CAN ARKADAŞIM GELENEKSEL OKÇULUK YARIŞMASI

img

KABZADAŞIM CAN ARKADAŞIM GELENEKSEL OKÇULUK YARIŞMASI

T.C. İçişleri Bakanlığımızın Desteği İle Gerçekleşen" Kabzadaşım Can Arkadaşım" Projesinin Son Etkinliği Olan Geleneksel Okçuluk Yarışmasını Elhamdülillah  Tamamladık.

 "Kabzadaşlık Kültürü",  " Etkili İletişim Teknikleri",   "Sporda Yazısız Kurallar" ,Seminerlerini Bitirdik. Ancak "Kabzadaşım İle Fidan Ekiyorum Geleceğe Nefes Oluyorum " Sloganı İle 1000 Adet Fidan Dikimi Faaliyeti en az Yaa Hakk diyerek ok atmak kadar kıymetli ve mübarek bir etkinlikti.

İçinde maneviyat barındırmayan hiçbir aktivitenin Allah indinde bir değeri kıymeti olmadığına inanıyoruz.  Ne mutlu ki Kemankeşlerimiz, Hem Diğer Kemankeşleri Adına Hem de Efendimiz Aleyhiselatü Vesselam Adına Fidan Diktiler.

Kabzadaşlık kültürünü bize tekrar hatırlatan bu  Projenin ,gerçek Hedefine Ulaştığına İnanıyorum. İçişleri Bakanlığımız Sayesinde  ve Orman Bakanlığımızın Desteği İle Tekkemize Ait Bir Hatıra Ormanımız Oldu Çok Şükür. Türkiye'de İLK Defa Okçulara Özel Ayrılmış Bir Ormana Sahibiz. Bu Vesile İle Tarihe Geçtik Diyebilirim.

Başta İçişleri  Bakanlığımız ve Antalya Valiliğimiz Olmak Üzere, Geleneksel Okçuluğun Gerçek Değerine Ulaşması İçin Bize Liderlik Eden Kıymetli Başkanımız Sayın Bilal Erdoğan Beyefendiye , Okçular Tekkemizin Emektarlarına ,Kıymetli Kemankeşlerimize, ve Onları Yaz Kış Yağmur Soğuk Demeden Eğitimleri İle İlgilenen  Değerli Velilerimize Ayrı Ayrı  Teşekkür Ediyorum. Bu Zorlu Global Süreçte, Kültürel Ve Ahlaki Eğitimleri Ön Planda Tutan Farkındalığı Yüksek Ailelerle  Bir Arada Yol Yürümekten Gurur Duyuyorum.

 

Sümeyye Gamze UÇAR

Antalya Okçular Tekkesi Başkanı