Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

"KABZADAŞIM İLE FİDAN EKİYORUM NEFES ALIYORUM"

img

"KABZADAŞIM İLE FİDAN EKİYORUM NEFES ALIYORUM"

"KABZADAŞIM İLE FİDAN EKİYORUM NEFES ALIYORUM" sloganı ile

Antalya Okçular Tekkesinin minik kemankeşleri 11 kasım 2020 tarihinde ,Milli Ağaçlandırma Gününde  1000 adet fidanı toprak ile buluşturdular.Antalya Valimiz Sayın Ersin YAZICI Beyefendinin de katılmış olduğu faaliyetimizde;

Okçular Tekkesi Başkanı Sn. Sümeyye Gamze Uçar haber  ajansımıza şu açıklamalarda bulundu:TC İçişleri Bakanlığımızın derneklere destek yönergesi  kapsamında "Kabzadaşım Can Arkadaşım " projesi onaylanmış ve 10 ekim tarihinden bu yana uygulanmaya devam etmektedir.

Proje kapsamında geleneksel Türk okçuluğunu öğrenen katılımcıların, kabzadaşlık kültürünü yaşamaları adına bir takım etkinliklerle kabzadaşlık kavramını pekiştirmek istedik. Bu etkinliklerimizden bir tanesi ise kabzadaşları ile  "fidan ekimi" gerçekleştirmekti.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin 2019 yılı itibari ile Milli Ağaçlandırma Günü ilan etmiş olması bizlere de  proje etkinliğimizi aynı güne alarak bu büyük milli organizasyonda daha etkin bir çalışmamız olsun istedik.

 Kemankeşlerimiz kendileri adına ektikleri fidanlar dışında, Efendimiz Muhammed Mustafa Sav başta olmak üzere , Okçular Piri Sa'd Bin Ebu Vakkas Hazretleri, Okçular Tekkesi Şeyhi Şeyh Hamdullah, tüm şehitlerimiz ,özellikle sağlık çalışanlarımız ve Antalya Okçular Tekkesinde emeği bulunan büyükleri adına da fidanlarını toprakla buluşturarak onlara saygılarını tekrar göstermiş oldular.Uçar, "Kemankeşlerimiz tüm bunların yanı sıra, Fransa'da henüz çocuk oldukları halde Fransız polisi tarafından sadece Müslüman oldukları için terörist muamelesi gören kardeşlerimiz için de fidanlarını diktiler. Onlarla da dayanışmamızı bu şekilde göstermek istedik." dedi.

Kemankeşlerin niteliği ve niceliği ile ilgili yoğun mesai harcayan Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sayın Bilal Erdoğan başta olmak üzere, Valimiz Ersin Yazıcı ve Antalya Orman Bölge Müdürümüz Vedat Dikici ile ekibine teşekkür ediyor,  proje alanımızı ziyaret ederek kemankeşlerimizi motive eden AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz'a şükranlarımızı sunuyoruz."Milli Ağaçlandırma Günümüz Vatanımıza Milletimize Ümmetimize Hayırlı Olsun.

"İnsanlıktan nasibini almamış, ormanlarımızı ve içindeki canlıları diri diri yakan teröristleri bir kez daha buradan hiddetle kınıyorum. Bizler ülkesi için çalışan ve iyilik yapmak gayretinde olan, vatanperver, ahlaklı bir nesil yetiştirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Böylelikle İslam ve ümmet düşmanı ne kadar odak varsa, hepsine de en güzel cevabı vermiş olacağımızı düşünüyoruz.

Milli Ağaçlandırma Günümüz Ülkemize, Milletimize ve Ümmetimize Hayırlı Olsun" dedi