Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

KOCAALİ SAKARYANIN ATA SPORLARI MERKEZİ OLUYOR

img

KOCAALİ SAKARYANIN ATA SPORLARI MERKEZİ OLUYOR

"KOCAALİ SAKARYANIN ATA SPORLARI MERKEZİ OLUYOR"


Ata Sporları Federasyonu ve Antalya Okçular Tekkesi Gençlik Derneği Başkanı Sümeyye Gamze Uçar " Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz protokole istinaden başta geleneksel Türk okçuluğu olmak üzere Kocaali'yi Sakarya'nın ata sporları merkezi haline dönüştürmek istiyoruz.
Federasyonumuzun merkezi Antalya ancak biz ulusal bir federasyonuz . Kurum ve tesis açılışlarımızı gerçekleştiren bize her daim önderlik yapan Sayın Necmeddin Bilal Erdoğan beyefendiye verdiğimiz sözler var. Elhamdülillah hepsini bir bir yerine getiriyoruz. Cumhuriyet tarihinde hiç bir dönemde ata sporlarına bu kadar önem verilmedi ve bu kadar etkin çalışmalar olmadı.Hem nitelik hem nicelik açısından çok mesafe kat edildi.
Bugün Kocaali'deki ilk geleneksel Türk okçuluğu kursumuzu Kocaali İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştiriyoruz. Sonbahar döneminde ise Kocaali Halk Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde tüm okullarda tanıtım faaliyetlerine geçmiş olacağız inşaAllah.
Bir diğer müjdem ise Kocaali halkına hediye edilecek bir ata sporları etkinlik alanı projesi.
Ata sporlarının tekrar ihyası sayesinde gençler kendi geçmişini merak ediyor ve özgüven tazeliyor.
Tüm bu projelerin Hayata geçmesine vesile olan Kocaali Belediye Başkanımız Ahmet Acar 'a ve Kaymakam Emre Nebioğlu 'na , işbirliği protokolü ile köy yaşam merkezleri yapımını sağlayan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaçı' ya , ve ata sporları etkinlik alanı müjdesini veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ye şahsım ve temsil ettiğim kurumlar adına teşekkür ederim." dedi