Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

Mekke'nin Fethi Geleneksel Okçuluk Yarışması

img

Mekke'nin Fethi Geleneksel Okçuluk Yarışması

1 Ocak 2022 tarihinde Ata Sporları Federasyonu Başkanlığı ve Antalya Okçular Tekkesi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneğinin ortaklaşa düzenlediği  Mekke'nin Fethi Geleneksel Okçuluk Yarışması Etkinliği Akdeniz Üniversitesi Stadyumu Antalya Okçular Tekkesi Tesislerinde gerçekleşti.


9-12 yaş aralığındaki kız ve erkek okçuların yarıştığı etkinliğe Mekke'nin Fethini temsilen dualı atış talimi ile başlandı,  20 metreden yarışma atışları sonrası ödül törenine geçildi ve sporcular okumuş oldukları hatimlerin duasını yaptıktan sonra katılım madalyası aldılar. 


Ata Sporları  Federasyonu Başkanı Sümeyye Gamze Uçar konuşmalarında "Mekke'nin Fethi ile birlikte; Resûlullâh Efendimiz güç ve kuvveti elde ettikten sonra, bu gücü insanları öldürüp ülkelerini fethetmek için değil, ONLARIN GÖNÜLLERİNİ ALLÂH’A AÇMAK, gerçek mutluluğa kavuşmalarını sağlamak için kullanmıştır. Zîrâ O, “Rahmet Peygamberi” idi.


Bu spor etkinliğini böyle bir manevi bilinçle gerçekleştirebildiğimiz için şükürler olsun.


Ata Sporları Federasyonumuz Mübarek Atalarımızın izinden bu düsturda çalışıp gönülleri fethetmek için faaliyetler gerçekleştirmeye devam edecektir. Açıkçası buraya gelen kemankeşlerimizin hepsi güzel ahlaklı gençler, biz sadece onlara bu ahlaklarına layık ortamlarda spor yapma imkanı oluşturuyoruz.Onlar bizim gönlümüzü fethetti bizler de onlara hizmet ediyoruz" ifadelerinde bulunarak sporcuları tebrik etti. Bize bu hizmetleri yapmamıza imkan tanıyan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sayın Bilal Erdoğan Beyefendiye ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca bu hizmetlerin vücuda gelmesinde büyük emeği olan Sayın Menderes Türel Başkanımıza, hizmetlerimize destek veren tüm kurum kuruluş ve hayır severlere tekrar huzurunuzda teşekkür ediyorum." dedi.


Etkinliğimize ;Ata Sporları Federasyonuna bağlı ÖNCÜ SPOR ,ÜNIVERSITE GSK, ANTALYA AK GSK,ULUSLARASI KONYAALTI GSK,ENDERUN GSK, başkanları ve üyeleri katılım sağladı.