Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

OKÇULAR TEKKESİ SAHUR KUPASI & ŞEHİT İBRAHİM YILMAZ'I ANMA PROGRAMI

img

OKÇULAR TEKKESİ SAHUR KUPASI & ŞEHİT İBRAHİM YILMAZ'I ANMA PROGRAMI

Adına Türk Okçuluğu Talimgahı yaptırmış olduğumuz 15 Temmuz Şehidimiz Kurra Hafız İbrahim Yılmaz 'ı anmak üzere gerçekleştirdiğimiz Okçular Tekkesi Sahur Kupası 2 haziranda iftar yemeği ile başlayıp sabah namazına kadar sürmüştür Kıymetli Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun  açılış atışları ardından 82 kemankeş yarışmış 18 madalya ve 2 onur madalyası sahiplerini bulmuştur.

Şehidimizin muhterem hanımı ve kızının da teşrif ettiği bu manidar programda , Ramazan ayının getirmiş olduğu bereket ve hoş muhabbet geceyi daha da anlamlı hale getirmiştir.

"Verilen nimetlerin kıymeti bilinmezse elimizden alınır" uyarısında bulunan Sn Valimiz, bu stadyum bu saatte bu muhteşem organizasyon ile halka hizmet etmektedir diyerek Antalya Okçular Tekkesi Yönetimini tebrik etti ve Üniversite örgencilerinin ağırlıkta olduğu yarışmacılara başarı dileklerini iletti.

Açılış konuşmasını yapan Antalya Okçular Tekkesi Başkanı Sn Sümeyye Gamze UÇAR ise şu sözlerle konuşmasına bütünlük saglamıstır.

" Kıymetli büyüğümüz ve yol arkadasımız Sn. Bilal Erdogan Beyefendinin  "Öze dönüş ; bir geriye gidiş olmasın, özümüzü kuşanıp geleceğe yürümek ; geleceğimizi daha güçlü temeller üzerine kurmak olsun inşaAllah."  Sözü hedefimiz , hedefimiz Allah’ın rızasıdır.

"Gök kızarmayınca güneş doğmaz, şehit kanı akmayınca da hakk gelmez."  Biz Türk Milleti olarak üç şey için yaşarız, biri dinimiz, biri vatanımız, biri namusumuz. Canımız, malımız, kanımız gider ama zulme boyun eğmeyiz. Vatansız asla olamayız.

Bugün adına sahur kupasını düzenlediğimiz, ismini dersliğimize verdiğimiz, Kurra Hafız İbrahim Yılmaz, henüz 25 yaşındaydı. Eşi ve 9 aylık olan kızıyla birlikte Yaz tatilinde, ailesini görmek için İstanbul’a gelmişlerdi, tarihler 15 Temmuz’u gösterdiğinde. İmam İbrahim Yılmaz, televizyonda  sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı, “meydanlara çıkın” çağrısını duyduktan sonra “belki bir daha bir araya gelemeyiz” diyerek ısrarla görüşmek için çağırdığı abisini beklemeden ve hanımı ile helalleşerek yollara düştü. Saraçhane’de darbeci hainlerin kurşunlarına hedef olarak şehit düşen Yılmaz, “daha bir hafta öncesine kadar Keşke burada bir mezar yerimiz olsaydı” dileğinde bulunduğu şehitliğe defnedildi.

Ve bizlere 2 emanet bıraktı. kendisi gibi hafız olan muhterem eşi Esma Yılmaz ile biricik evladı- evladımız Hatice Hifa  yılmaz. hatice Hifa , babası vatan için şehit düştüğünde henüz 9 aylıktı..

 Babasının en büyük arzusu büyüdügünde evladına sünnet  sporumuz olan okçuluğu öğretmekti. 15 temmuzu unutmayacagız unutturmayacagız bilinci ile yaptırdıgımız Türk oKçulugu talimgahının ismini  Kurra Hafız ibrahim yılmaz ile yaşatıyoruz.  ve okçular tekkesine geldiginde babasıyla hatırası olsun diye  çocuk oyun odamızın adını Hatice Hifa ismini verdik. Kendisi bizim manevi kızımız ve daimi sporcumuzdur.

hamdolsun Devletimiz, çağın gereklerini halkına bonkörce sunmuştur.

Sıra bizdedir, bu nimetlerin kıymetini bilmek, ülkemizin bekasını her şeyin üzerinde tutmak, dinimiz ve ülkemiz için geleceğimize-mesleğimize sımsıkı sarılmak da biz vatandaşların görevidir.

şer güçlerinin bir olup ülkemizi bölme gayretini , bizler birlik içinde  ,hosgörü ve sevgi ile kenetlenerek, tekrar 15 temmuz gibi acı günler yasamamak adına gayretlerimizi arttırmalıyız

Bu vesile ile andığımız tüm şehitlerimizden Allah razı olsun. Allah makamlarını âlâ eylesin. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun. Rabbim içimizdeki ve dışımızdaki düşmanlarımıza fırsat vermesin. "