Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

ROBOT YAPAN KEMANKEŞLER GELENEKSEL OKÇULUK YARIŞMASI VE ROBOT SERGİSİ DÜZENLENDİ

img

ROBOT YAPAN KEMANKEŞLER GELENEKSEL OKÇULUK YARIŞMASI VE ROBOT SERGİSİ DÜZENLENDİ

 

İçişleri Bakanlığının desteklediği  ve Ata Sporları Federasyonu  Başkanlığı ile Antalya Okçular tekkesi işbirliği ile düzenlenen" Robot Yapan Kemankeşler" projesi tamamlandı. Proje sonu etkinliği olan robot sergisi ve geleneksel okçuluk yarışması düzenlendi.

9-12 yaş gençlerin katılımı ile gerçekleşen projede katılımcılar hem ok attılar hem de robotik kodlama dersi alarak robot montajlarını gerçekleştirdiler. 30 katılımcının bulunduğu proje 3 ay sürdü . Katılımcılar yarışma sonunda katılım madalyalarını protokol tarafından aldılar.

Velilerin büyük ilgisi ve memnuniyeti ile karşılaştıklarını belirten Ata Sporları Federasyonu Başkanı Sümeyye Gamze Uçar : " Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sayın Bilal Erdoğan Beyefendi ata sporlarını tekrar ihya hareketi içine girdiğinde , muhteşem bir ilgi ve desteğin yanı sıra , küçük bir kısım ise " millet uzaya gidiyor siz hala ok atıyorsunuz ,at biniyorsunuz diyerek kendi özlerini inkar edecek tepkiler verdiler".Biz bu  proje ile ironik bir cevap vermek istedik.

Elhamdülillah özünü benimsemiş ve  teknolojiyi hayatına indirgemiş  muhteşem bir gençlik var karşımızda. bizim kemankeşlerimiz daha ilk açıldığımız yıllarda robotik kodlama dersleri alarak  ilk robotlarını yapmışlardı. İçişleri Bakanlığımızın desteği ile bunu daha programlı ve düzenli bir proje haline getirdik.Böyle bir proje bizim bildiğimiz kadarıyla ilk defa gerçekleştirilmiş oldu.

Başta projemizi destekleyen içişleri Bakanlığımız olmak üzere ; desteklerini her daim hissettiğimiz Valiliğimize, Kepez Belediyesine, İl Müdürlerimize ve organizasyonda emeği geçen tüm eğitmenlerimize, personelimize ,gönüllülerimize ve yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.