Perşembe, 30 Kasım 2023 Hicri : 17 Cemaziye'l-Evvel 1445

Sa'd bin Ebu Vakkas r.a. Anma ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Geleneksel Okçuluk İl Şampiyonası

img

Sa'd bin Ebu Vakkas r.a. Anma ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Geleneksel Okçuluk İl Şamp

Bugün samimi ve muhabbet dolu bi yarışmayı daha tamamladık elhamdülillah. 
Antalya genclik spor il müdürlüğü ile birlikte düzenlediğimiz okçuların piri Sad Bin Ebu Vakkas hazretlerini anma ve Antalya Geleneksel Okçuluk İl Şampiyonası gerçekleştirdik. 

60 kemankeşin yarıştığı turnuvada dereceye girenler ödüllendirildi.

Turnuvada ilk dörde giren Gamze Sevinç, Beritan Sonkaya, Ayşegül Bacak ve Dudu Ulu, Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Gençlik Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Geleneksel Okçuluk Türkiye finalinin de 2-3 Mayıs tarihlerinde Antalya'da gerçekleşecektir.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu da geçmişini bilmeyen toplumların geleceği sağlıklı inşa edemeyeceğini dile getirdi.

Geleneksel okçuluğun önemine dikkati çeken Hacıcaferoğlu, bu anlamda gerçekleştirdikleri hizmetlerden dolayı Antalya Okçular Tekkesi'ne teşekkür etti.

 


Antalya Okçular Tekkesi olarak faaliyetlerimizde esas üzerinde durduğumuz nokta sporun gerçek manada bir dostluk kardeşlik aracı olmasıdır. Türk milleti misafirperver, dost canlısı, vicdanı temiz ,yiğit yürekli insanlar olarak tanımlanır. Bizler sporda öze dönüş hareketinde batılılaşmayı batıda bırakarak kardeşliğimizi pekiştirmeyi hedef aldık ve bu organizasyonlar vesilesi ile hızla ilerlemekteyiz- elhamdülillah.

 

Bu yarışma "TEK RAKİB NEFS'İM "sloganı ile farkındalık oluşturmak ve spor vesilesi ile kişinin kendini geliştirmeye ve bu vesile ile kabzadaşına yardım etmenin manevi hazzını yaşamasını sağlamaktır.

 

Başta bizler bu işin öncüleri olarak, hepimiz kendimizi de yetiştirmeye ve kaybettiğimiz değerleri tekrar araştırıp bulmaya gayret ediyoruz. Yani her birimiz okçular tekkesinin talebesiyiz.

 

"TÜRK OKÇULUĞU ÖNCELİKLE AHLAKTIR" diyen bir gençlik spor kulübü olarak, kemankeşlerimize verdiğimiz eğitimin bir üst modeline geçmis bulunmaktayız. Artık Antalya Okçular Tekkemiz ,kemankeş hafızlar yetiştirmeye başlamıştır. Suana kadar 42 kişilik başvuru kabul ettik . Bu programın en önemli özelliği, sosyal faaliyetlerinden geri kalmadan kişinin kendi belirleyeceği esnek çalışma programı ile ve bilhassa Türk Okçuluğunu ziyadesiyle öğrenmiş olacaklardır. Bu kardeşlerimizin ilk yarışması ise 18 mayıs tarihinde Şehit Kurra Hafız İbrahim Yılmaz Geleneksel Okçuluk Sahur Kupası olacaktır . Tüm halkımız davetlidir.

 

Sümeyye Gamze UÇAR

Antalya Okçular Tekkesi 
Yönetim Kurulu Başkanı