Perşembe, 18 Nisan 2024 Hicri : 9 Sevval 1445

" Sultan 2.Abdülhamid Han 'I Anma Geleneksel Okçuluk Yarışması Ve Esma-ül Hüsnayı Anlamı İle Birlikte Ezberleme Yarışması"

img

" Sultan 2.Abdülhamid Han 'ı Anma Geleneksel Okçuluk Yarışması Ödül Töreni İle Son Buldu

" Sultan 2.Abdülhamid Han 'I Anma Geleneksel Okçuluk Yarışması Ve Esma-ül Hüsnayı Anlamı İle Birlikte Ezberleme Yarışması" Bugün Ödül Töreni İle Son Buldu.

Kaybedilen Değerleri Tekrar Gün Yüzüne Çıkarmak, Kritik Zamanlarda Geçmişte Verilen Doğru Ve Yanlış Kararların ,Ülkelerin Kaderlerini Nasıl Etkilediğini, Telafisi Zor Ve Zaman Alıcı Sonuçlar Doğurduğunu Gençlerimize Aktarmayı, Hepimizin Boynunun Borcu Olduğuna İnanıyoruz. Ayeti Kerimede Buyurduğu Gibi "Kime Dilerse Hikmeti Ona Verir; Şüphesiz Kendisine Hikmet Verilene Büyük Bir Hayır Da Verilmiştir. Temiz Akıl Sahiplerinden Başkası Öğüt Alıp-Düşünmez.
(Bakara Suresi / 269)

Sultan Abdülhamid Han , Soğukkanlı Fakat Vehimli Bir Mizaca Sahipti. Yürürken Ve Otururken Biraz Öne Doğru Meylederdi. Titrek Fakat Kalın Bir Sesi Vardı; Çok Dinler, Az Konuşurdu. Kendisiyle Konuşanlara Saygı Telkin Eder, Herkese Karşı Nazik Davranırdı. Hoşlanmadığı Kimselere Bile Güler Yüz Gösterir Ve Sevmediğini Belli Etmezdi. Karşısındakinin Duygu Ve Düşüncelerini Sezmekte Mâhirdi. Herkesin Gönlünü Almasını İyi Bilirdi. Fevkalâde Bir Zekâya Ve Hâfızaya Sahipti. Bir Kere Gördüğü Veya Sesini İşittiği Kimseyi Asla Unutmazdı. İradesi Kuvvetli, Fikir Ve Kararlarında İstiklâl Sahibi, Tehlike Karşısında Metanetli İdi. Kendisi De Çok İyi Bir Kemankeş Olan Sultan Abdülhamid Han Üst Üste Attığı On Oku Hiç Şaşırmaksızın Hedefine İsabet Ettirmesiyle Meşhurdu.

Sultan Abdülhamid Halifelik Makamına Yakışır İffet, Haysiyet, Vakar Ve Namus Timsali Bir Kimse İdi. Dindardı, Hayır Yapmasını Severdi.

Sultan 2.Abdülhamid Han Hazretleri Sadece Gençlere Değil Hepimiz İçin Örnek Teşkil Eden Muhteşem Bir Model, Edebiyle ,Takvası İle Yöneticiliği Ve Kemankeşliği İle Hepimizin Örnek Alabileceği Bir Dolu Özelliğe Sahip, Zatı Muhteremin Adına Düzenlediğimiz Geleneksel Okçuluk Yarışması Vesilesi İle Kendisini Bir Kez Daha Rahmet Ve Minnet İle Anıyoruz.

İman Ediyoruz Ki : Dünyaya Geliş Amacımız Allahu Tealayi Tanımak Bilmek Ve Varlığına Şahitlik Etmek . Biz Hafızlık Eğitimini Verirken , Allahu Teala'nın ,Bize Ne Anlatmak İstediğini Ve Bunu Yaşamımıza Nasıl Adapte Edeceğimizi Öğrenmek Niyetiyle Çıktık. Çok Kısıtlı Süreler İçinde Olabildiğince De Aktarmaya Gayret Ediyoruz.

Esma-Ül-Hüsna’nın Ezberlenmesini , Anlamının Bilinmesini Ve Yaşanılmasını Hadis-İ Şeriflerinde Peygamber Efendimiz (S.A.V) De Konu Edinmiştir.

Buhari Ve Müslim’de Geçen Rivayetlerde Peygamberimiz Şöyle Buyurmuştur : “ Allah`In 99 İsmi Vardır. Kim Bunları Ezberlerse (Îman Eder Ve Ezbere Sayarsa) Cennete Girer."
Tirmizi , İbn Hibban Ve Hâkim’de Geçen Rivayetlerde İse Peygamberimiz S.A.V Şöyle Buyurmuştur : Kim Bunları (Esmâ-İ Husnâ`Yı) Mânâlarını Anlayarak Sayar, Bunlarla Allah`I Zikrederse Cennete Girer."

Antalya Okçular Tekkesi Olarak Başladığımız Hafızlık Hazırlık Ve Hafızlığı Sevdirme Kurslarında , Bu Yaz Kemankeşlerimizle Birlikte Esma-Ül-Hüsna ‘Yı Ezberleme , Anlama Ve Yaşama Üzerine Dersler İşledik. Bu Derslerde İsteyen Öğrencilerimiz Esma-Ül-Hüsna’yı Anlamıyla Beraber Ezberlediler Ve Sınav Oldular. Kış Döneminde Özel Bir Esmaül Hüsna Programı Uygulamayı Karar Verdik.İnşaallah Daha Detaylı Bir Çalışma İçerisine Gireceğiz.

Antalya Okçular Tekkesi Hafızlık Başlangıç Eğitiminide Aynı Zamanda Sürdüren Ve Bu Sınavda 100 Tam Puan Alan Sena Bekar, Mehmet Selim Yanarateş, Hasan Göktuğ Tümer,Hüseyin Emre Berberoğlu,Ali Bekar İsimli Kemankeşlerimiz Tekkemizden Özel Bir Hediye Almaya Hak Kazanmıştır.

Elhamdülillah Devletimiz Çok Güçlü , Kıymetli Gençlerimiz İçin Ellerinden Geleni De Yapıyorlar. Ve Buna Karşılık Çok Çalışan Ve Güzel Başarılar Elde Eden Kemankeşlerimizi De Can-I Gönülden Kutluyorum.

Ve Tabi Ki, Bize Ata Sporlarımızın İhyasinın Ne Kadar Önemli Olduğunu Hatırlatan Kıymetli Liderimiz Etnospor Konfederasyonu Başkanımız , Sn Bilal Erdogan Beyefendiye , Sn Valimiz Münir Karaloğluna , Ayrıca, Il Müftülüğümüz ,Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz Ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze De İşbirlikleri İçin Ve Her Zaman Varlığını Yanımızda Hissettigimiz Kepez Belediye Başkanımız Sayın Hakan Tütüncü Beyefendiye Desteklerinden Dolayı Çok Teşekkür Ediyoruz.

Elbette Fedakar Kıymetli Hocalarımızın Hakkını Da Ödeyemeyiz, Sabır Ve Güleryuzlerinin Daim Olmasını , Buraya Hizmet Eden Tüm Kardeşlerimizin Ecrini Misliyle Vermesini Rabbimden Diliyorum. .

Allah Hayırlı İşlerde Bizleri Tekrar Buluştursun, Birliğimizi Daim Eylesin.

  Sümeyye Gamze Uçar
 Antalya Okçular Tekkesi
 Yönetim Kurulu Başkanı