Perşembe, 18 Nisan 2024 Hicri : 9 Sevval 1445

1207 Antalya Fetih Kupası 3.Geleneksel Okçuluk Yarışması Gerçekleşti

img

1207 Antalya Fetih Kupası 3.Geleneksel Okçuluk Yarışması Gerçekleşti

"Fetih Ruhu Antalyayı Sardı "

1207 Antalya Fetih Kupası 3. Geleneksel Okçuluk Şampiyonası Yapıldı

Antalya Okçular Tekkesinin Düzenlediği Yarışmaya 8-17 Yaş Arası kategorilerde 93 Kemankeş Katıldı. Antalya Okçular Tekkesi İzmir İmam Hatip Spor Kulübü  ile Denizli Asil Gençlik Spor Kulubününde Ve Aile Sosyal Hizmetlerin Kemankeşleri Antalya Fethini Gerçekleştiren Ataları  Ve İdlib' Şehadete Eren Askerlerimiz Ve Türk Ordumuz İçin Ok Attı.

Ödül Törenin Konuşan Antalya Okçular Tekkesi Başkanı Sümeyye Gamze Uçar, "İdlib'de Şehit Düşen Askerlerimize Allah Tan Rahmet Ve Türk Ordumuzun Muzaffer Olması Dilekleri İle Söze Başladı. Fetih Konuşmasında İse ;

"Sayın Valimiz,Geçtiğimiz Günlerde  Basın Toplantısında Ki İfadesinde ; "Heyecanlıyız,  Bir Şehrin Fethinin 813. Yılını Kutlamak ,   Şehirde Yaşayan Herkesi Heyecanlandırmalı, Ben Bu Heyacanı Sizde Görüyorum " Demişti.    Elhamdülillah  Antalya 813 Yıldır Türk İslam Toprağı Olma Şerefiyle Yaşıyor Ve Şüphesiz Hepimiz Bu Şeref İle Onurlanıyoruz.

Anadolu Selçuklu Hükümdarı 1. Gıyaseddin Keyhüsrev,.Antalya'yı Türk İslam Yurdu Yaparken Kendisi Gibi Kalbi İman Dolu Ordusu Ve Bu Tarihi Sürdürecek Valisi Vardı.

Çok Şükür Ki ,Akdeniz'e Şuan Evimiz Diyebiliyorsak,Elbette  Bu Kıymetli Emanete ,Sahip Çıkan Mübarek  Atalarımız Sayesindedir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ; Fetih Mesajında İfade Buyurduğu Üzere;

Şairin Dediği Gibi 'Mekânı Fethetmek Bir Marifettir ,Fakat Mekânla Beraber Zamanı Da Fethetmek Yüz Misli Değerindedir.'"    Bizler De Bu Anlayıştan Yola Çıkarak ,Zamanı Fethetmenin, Ülkemizin Göz Bebeği Antalya'yı Bir Dünya Markası Haline Getirmenin Gayretindeyiz. "

Çok Şükür Ki  Bu Vizyona Sahip Kıymetli Bir Valimiz Var, Sayın Valimiz Münir Karaloğlu,Bu Şehre Geldiği Günden Bugüne Antalya'nın Geleceği İçin Ne Kadar Yoğun Çalıştığına Ve Antalya'ya Neler Kazandırdığına Hepimiz Şahidiz.   Bizler De, Hakkıyla, Halkına Hizmet Eden Liderlerimizin Yanında,Bu Şehir İcin Vefamızı Gösterebildiğimiz Ve Bu Güzel Türk - İslam Yurdunun Bir Parçası Olduğumuz İçin Allaha Hamdolsun.

En Zorlu Cihad Seferlerini Dahi Kücük Cihad Olarak Yorumlayan  Efendimiz Aleyhiselatü Vesellam Buyuruyor Ki, "Hakiki Mücahid Nefsine Karşı Cihad Açan Kimsedir." (Tirmizî, Cihad, 2)

Şüphesiz En Zor Cihad, İnsanın Nefsiyle Ve Nefsinin Arzularına Karşı Yaptığı Cihaddır. Bilindiği Üzere ,Cihad`In Başka Bir Çeşidi De İlim Ve Mal İle Yapılandır.

Antalya Okçular Tekkesi Yönetimi Olarak Kemankeşlerimizin Eğitiminde  Spor İle Nefis Terbiyesini Önemsiyoruz , Gelen Talepler Doğrultusunda Bol Bol İlim İrfan Derslerini Arttıracağız Ve Allahın İzniyle ,Mübarek Atalarımızın İzinden, Fetih Ruhunu Kaybetmeden Çalışmalarımıza Devam Edileceğini " Kaydetti.