Pazartesi, 30 Mart 2020 Hicri : 6 Şaban 1441

Hakkımızda

Vizyonumuz ve Misyonumuz;

"Özümüzü kuşandık hep birlikte geleceğe yürüyoruz"

Antalya Okçular Tekkesi , 2015 yılında Gamze Uçar tarafından spor grubu olarak  Türk Okçuluğu  faaliyetlerine başlamıştır ve Antalya Okçular Tekkesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği olarak 9 Mayıs 2017 tarihinde ,tesis açılışını kıymetli büyüklerimiz Etnospor Konfederasyonu Başkanımız Sn. Necmeddin Bilal Erdoğan, Sn .Antalya Valimiz Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn.Menderes Türel ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Sn.Mustafa Ünal ile gerçekleştirilmiştir.

Akdeniz Üniversitesi ile yapmış olduğumuz protokole istinaden Türkiye'de ilk defa "Türk Okçuluğu" dersi seçmeli ders olarak müfredata girmiştir. Antalya Büyükşehir Belediyesi himayelerinde gerçekleşen hizmetlerimize ; 15 Temmuz Şehitlerimizden Kurra Hafız İbrahim Yılmaz adı verilen, geleneksel konseptte dizayn edilmiş Türk Okçuluğu Dersliği ile Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiştir.

İslamiyetin meziyetlerinden bir meziyet olan okçuluktaki Pirimiz ; hamiyet ve hamaset sahibi, attığı ok hiç boşa gitmemiş olan ;Sad bin Ebi Vakkas hazretleridir.

Modern okçulukla başlayan okçuluk hayatımız ,okçuluğun atası olarak kabul ettiğimiz Türk Okçuluğu ile değerlerimize değer katmış ve spor hayatımızdaki özümüze dönmemize vesile olmuştur.

Gaye ve vasıtayı iyi ayırt eden ” Hakk için halka hizmet ”eden  kurum olma niyetindeyiz.

Bizim bu yolculukta temel prensibimiz; “GÜZEL İNSAN” olmaya ve GÜZEL İNSANLAR yetiştirmeye çalışmaktır. Önceliğimiz ise kaliteli eğitmenler yetiştirerek daha çok insana ulaşabilmek ve kulüplerimizin sayılarını ve etkinliğini arttırmaktır.

Sonuna kadar Safiyetimizi, samimiyetimizi, özümüzü korumak azmindeyiz.

Bu bağlamda ,İl Milli Eğitim Müdürlüğü,Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü , Antalya İl Müftülüğü ve Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı Koordinatörlüğünde Akdeniz Üniversitesi  Rektörlüğü ile yapmış olduğumuz protokollerin  Türk Okçuluğunun tekrar sistematik olarak canlandırmak için değerli bir yapıtaşı olacağına inanıyoruz.

 

Sümeyye Gamze Uçar
Antalya Okçular Tekkesi
Gençlik ve Spor Kulübü
        Başkanı